OBS! aStart blir IKKE LENGER VEDLIKEHOLDT
Førstesiden | Kategorioversikt
aStart.no inneholder utvalgte pekere til de beste tjenestene på nettet.
Søk i aStart: [Søkehjelp]
INNHOLD: A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Æ Ø Å 0-9
Topp / Kultur og under.. / Film og kino /

Organisasjoner

Bransjeorganisasjon for kino- og videobransjen. De forvalter Norsk kino- og filmfond, driver Bygdekinoen og utgir tidsskriftet Film & Kino.
Forvalter statens tilskuddsordninger for produksjon av film, fjernsyn og interaktive prosjekter.
Fagforening for film- og fjernsynsarbeidere i Norge. De drifter Filmboken.no, som er en søkbar database med deres medlemmer.
NFI s oppgave er å bevare, restaurere, distribuere og vise norsk film. De skal også profilere og informere om norsk film i Norge og internasjonalt. Og de deler ut priser og penger til ulike tiltak.
Sammenslutning av norske filmklubber for barn-, ungdom og voksne. De har en håndbok som forklarer hvordan man driver en filmklubb, et forum og selvsagt en liste over landets filmklubber
Interesseorganisasjon for filmkritikere, filmskribenter og anmeldere.
Gir faglig og økonomisk støtte til det profesjonelle norske filmmiljøet, særlig idéskapere, manusforfattere og regissører.
Nettsted for det norske animasjonsmiljøet.
Hvis du vil vite noe om foreningen, bør du ringe dem.



----------------------

Copyright Mylder AS © 2000-2011. Ansv. red. Tom W. Ottmar

Oppdatert: 11.01.2006 kl. 22:23